четврток, 23. март 2023. Вести денес: 143
home Вести

Претпладне топло, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Претпладне топло, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе се движи во интервалот од 11 до 21 степени, а максималната од 29 до 36 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје, претпладне сончево, а попладне ќе има зголемување на облачноста и услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе биде 19 степени, а дневната ќе достигне 35 степени Целзиусови.

До крајот на неделата ќе следува период на стабилно и топло време.

loading...

Најнови вести