вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 230
home Вести

Пресуда за „Рекет”: Јовановски во судница, Јанева во домашен притвор

Пресуда за „Рекет”: Јовановски во судница, Јанева во домашен притвор

На објавата на пресудата за случајот „Рекет“ денеска во големата сала на Врховниот суд во Скопје присуствува само првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, додека второобвинетата Катица Јанева не дојде во судот и одлуката ќе ја слушне во домашен притвор.

Во судница е присутна сопругата на Јордан Камчев, еден од сведоците во предметот, Ана Камчева. Брачниот пар Камчеви сведочеа како оштетени во случајот.

Пресудата за предметот ќе биде објавена по шест месеци судење.

Најнови вести

Локални избори 2021