вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 158
home Вести

Пресуда: Кој е послаб, губи – Судијка со закана дека ако реагираат на пресудата, ќе бидат казнети!

Пресуда: Кој е послаб, губи – Судијка со закана дека ако реагираат на пресудата, ќе бидат казнети!

Родителот на лицето кое што пред 2 години загина во сообраќајка, на својот Фејсбук профил напиша статус во кој кажува дека за виновникот за смртта на неговиот син денес била донесена пресуда дека не е виновен, само бил условно осуден на две години.

Тој во статусот потенцира дека пред да биде донесена пресудата, судијката го известила дека без разлика каква и да е пресудата, да останат мирни и да не реагираат, зошто во спротивно може да бидат казнети.

На беспомошниот татко кој изгубил сопствено дете, му се крати правото да ја истера правдата за смртта на неговиот син, а обвинителството и судството го оставаат лицето кое што одзеде живот и уништи фамилии да се шета на слобода.

Локални избори 2021