сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 111
home Вести

Прес-конференција на Христијан Мицкоски: Раководни структури на Интегра преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Прес-конференција на Христијан Мицкоски: Раководни структури на Интегра преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Досегашни раководни структури на политичката партија Интегра преминуваат во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, велат од опозициската партија.

Денеска по тој повод, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе оствари средба со раководството на Интегра.

Како што најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ, состанокот е во насока на најавеното окрупнување на опозицијата, а во 12.30 часот ќе бидат дадени изјави за медиумите.

Курир во живо ја пренесува прес конференцијата:

Коронавирус