вторник, 3. август 2021. Вести денес: 165
home Вести

Пренџов на средби со граѓаните од Влае и Карпош: Време е за нова Влада која ќе ја врати довербата на граѓаните

Пренџов на средби со граѓаните од Влае и Карпош: Време е за нова Влада која ќе ја врати довербата на граѓаните

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна единица Љупчо Пренџов вчера оствари средби со граѓаните на Влае и Карпош.

Пренџов пред граѓаните ја промовираше програма на „Обнова на Македонија“ и им порача дека токму нивната доверба е императив за политичкото делување на партијата.

Коронавирус