недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пренџов на средба со граѓаните од Карпош 1

Пренџов на средба со граѓаните од Карпош 1

Вечерва имавме средба со граѓани од Карпош 1. Разговаравме за стратегијата за решавање на проблемот со загадениот воздух во зимските месеци. Ја објаснив стратегијата 3+3+3

Се обврзуваме за почист воздух. Имаме методологија, имаме стратегија, имаме план. Граѓаните заслужуваат здрава животна средина. Не ветуваме дека ако падне владата веднаш ќе има “алпски воздух”

Напротив, ќе ја спроведеме стратегијата и резултатите ќе бидат видливи секоја година.

#ОбноватаДоаѓа
#ИсправиСеМакедонијо

 

Коронавирус