четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Пренџов: ДУИ е партија која што флуктуира во зависност од актуелната состојба која што се бара на македонската политичка сцена

Пренџов: ДУИ е партија која што флуктуира во зависност од актуелната состојба која што се бара на македонската политичка сцена

Пратеникот од редовите на ГРОМ, Љупчо Пренџов во своето вечерашно гостување во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија рече дека ДУИ е партија која што флуктуира во зависност од актуелната состојба која што се бара на македонската политичка сцена.

-Ако ги погледнеме ДУИ во изминативе дваесетина години, откако постојат како политичка партија. Прво беа борци за човекови права, потоа станаа социјалдемократи, потоа се свртеа и станаадесница (демохристијани), потоа повторно станаа социјалдемократи, во меѓувреме сега станаа зелени, во меувреме се виделе со Кадиров, така што ДУИ е партија која што флуктуира во зависност од актуелната состојба која што се бара на македонската политичка сцена,, истакна Пренџов.

Коронавирус