четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 68
home Вести

Пренџов до Апасиев: На кои протести сте ја рушеле оваа Влада изминативе 4 години и на кои митинзи сте повикале народ против Заев?

Пренџов до Апасиев: На кои протести сте ја рушеле оваа Влада изминативе 4 години и на кои митинзи сте повикале народ против Заев?

Не зборувате на кои протести сте ја рушеле оваа Влада изминативе 4 години. Не зборувате на кои митинзи сте се обратиле и сте повикале народ против Зоран Заев. Не зборувате колку предлози сте дале и колку закони сте блокирале против Заев, рече пратеникот Љупчо Пренџов од ГРОМ обраќајки му се на пратеникот од Левица Димитар Апасиев.

-Единствено што ве поврзува вас Левица и Зоран Заев е помошта која му ја дадовте во Шарената револуција и палевте канцеларии. Тоа е вистината, се друго е замајување на јавноста и Фејсбук политика.

Коронавирус