сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пренџов: Без програма и проекти со торби полни изpeкетирани пари, повторно ја бараат довербата од граѓаните

Пренџов: Без програма и проекти со торби полни изpeкетирани пари, повторно ја бараат довербата од граѓаните

Потпретседателот на ГРОМ и дел од пратеничката листа на Коалицијата за обнова на Македонија, Љупчо Пренџов вчера се обрати до граѓаните во општина Карпош дел од изборната единица 1 каде порача дека изборите на 15 јули не се вообичаени избори.

Според него на 15 јули граѓаните одлучуваат за иднината на државата. Погледнете го целото негово обраќање.

Коронавирус