недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Премиерот Зоран Заев се вакцинираше со вакцината Синофарм

Премиерот Зоран Заев се вакцинираше со вакцината Синофарм

Премиерот Зоран Заев денеска на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“ се вакцинираше против коронавирусот.

Тој се вакцинираше со кинеската вакцина на Синофарм и ги повика граѓаните да се вакцинираат против коронавирусот, и истакна дека вакцините се безбедни.

Инаку, досега во Македонија се вакцинирани 74,076, а заинтересирани граѓани за вакцинација има вкупно 256,346.

ЕУРО 2020

Македонија