понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 63
home Вести

Премиерот Заев во работна посета на Штип

Премиерот Заев во работна посета на Штип

Премиерот Зоран Заев денеска во Штип ќе одржи работна средба со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и градоначалникот на oпштина Штип, Благој Бочварски.

Како што соопшти владината прес-служба, премиерот Заев придружуван од министерот Димковски, од градоначалникот Бочварски и од директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска ќе оствари средба и со граѓаните на Штип и ќе ги посети локалните дуќани во централното градско подрачје.

Коронавирус