сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 11
home Вести

Премиерот Заев со наутички изум: Со Стево како претседател добиваме сидро што ќе влече напред (ВИДЕО)

Премиерот Заев со наутички изум: Со Стево како претседател добиваме сидро што ќе влече напред (ВИДЕО)

Премиерот Заев продолжува со своите „несреќни“ изјави. Последната се однесува на функцијата на сидрото кое има цел да не дозволи движење на пловни објекти.

Според премиерот, сидрото односно Пендаровски, ќе ја повлече Македонија напред.

Коронавирус