сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Преку случајот Рекет се виде дека силата на Боки 13 извира од Заев (ВИДЕО)

Преку случајот Рекет се виде дека силата на Боки 13 извира од Заев (ВИДЕО)

По вчерашното трето и последно видео кое го објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот Рекет јавноста преку аудио снимки дозна дека во случајот бил вмешан и самиот премиер Зоран Заев, освен Катица Јанева која била учесник во сето тоа.

Со вчерашното видео се потврди само силата на Боки 13 да рекетира бизнисмени во Македонија и истата извирала од премиерот Заев со кого Боки често се гледал.

ВЈ: Утре се гледам со него

ЈК: Со Дејан?

БЈ: Не

ЈК: Со Жаре?

БЈ: Со Зоки

ЈК: Со Зоки?

БЈ: Со Заев

ЈК: Мислам дека он нема да праи проблеми, но ти ќе си збориш и ќе ми кажеш

БЈ: Знам што збори он, знам што сум зборел со него за тебе, работи кои никој не ги знае

ЈК: Ок шефе

БЈ: Ќе ме испратиш до врата?

ЈК: Апсолутно

Ова е повеќе од јасно дека Боки 13 се сретнувал со премиерот, но дали тој бил вмешан во случајот Рекет останува истражните органи да го расчистат и истражат случајот Рекет што поскоро.

Коронавирус