недела, 13. октомври 2019. Вести денес: 105
home Вести

Преку ден сончево, попладне со поројни дождови

Преку ден сончево, попладне со поројни дождови

Времето денеска се очекува да биде сончево, а во попладневните часови во западните делови ќе има и појава на поројни дождови проследени со грмежи.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 10 и 18, а дневната ќе достигне од 20 до 33 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.