вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Прекин на сообраќајот на патот Прилеп-Градско

Прекин на сообраќајот на патот Прилеп-Градско

На експресниот пат Прилеп – Градско, делница Фариш – Дреново, поради градежни работи денеска ќе има прекини на сообраќајот.

Прекините ќе започнат во 09:00 и 11:00 часот и ќе траат околу 30 – 45 минути. После 11:45 часот сообраќајот ќе се нормализира.

Коронавирус