вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 15
home Вести

Прекин на сообраќајот на патот Пресека – с. Врбјане

Прекин на сообраќајот на патот Пресека – с. Врбјане

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно влажни коловози.

Поради минирање на патниот правец Пресека – с. Врбјане на 10.02.2021 од 12 ч. до 15 ч, сообраќајот ќе биде во прекин околу 30 минути.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

ЕУРО 2020

Македонија