среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 123
home Вести

Пред и потоа: Еве колку дрва се исекоа на местото на скопскиот саем поради бизнис интереси и продажбата на истиот

Пред и потоа: Еве колку дрва се исекоа на местото на скопскиот саем поради бизнис интереси и продажбата на истиот

Фејсбук страната „Скопје мора да дише“ на својот профил сподели две фотографии на кои јасно се гледа пустошот кој се направи на местото на скопскиот саем откако истиот се сруши.

Имено од фотографите се гледа како е исечено зеленилото кое се простираше на територијата на скопскиот саем поради нечии бизнис интереси.

-Еве колку дрва се исечени од продажбата на сајмиште!, Скопје мора да дише, стои во нивниот пост на Фејсбук.

Локални избори 2021