вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пред амбасадата во Скопје американското знаме на пола копје

Пред амбасадата во Скопје американското знаме на пола копје

Американското знаме пред амбасадата на САД во Скопје денеска и утре ќе биде на пола копје во знак на трагичната загуба на животите по вчерашаната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово.

Американската амбасада изразува најдлабоко сочувство на фамилиите на лицата кои ги загубија животите во оваа несреќа и им посакува побрзо закрепнување на повредените лица.

 

Извор: mkd.mk

 

Коронавирус