вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 22
home Вести

Пратка со 500 килограми марихуана откриена на ГП Табановце (ФОТО)

Пратка со 500 килограми марихуана откриена на ГП Табановце (ФОТО)

Македонската полиција на граничниот премин Табановце откри пратка од 500 килограми марихуана, дознава Канал 5.

Марихуаната била пронајдена и откриена во каминон со албански регистарски таблички.

Дрогата  била спакувана во црни вреќи.

Коронавирус