сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 103
home Вести

Пратеникот од Бундестагот Марвиц во посета на Парламентот

Пратеникот од Бундестагот Марвиц во посета на Парламентот

Пратеникот од Бундестагот Ханс Георг фон дер Марвиц денеска е во работна посета на Собранието на Република Македонија.

Како што соопшти собраниската прес-служба, Марвиц ќе се сретне со членовите на собраниската Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство. 

МИА

Најнови вести

Локални избори 2021