петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 182
home Вести

Пратеникот Костовски дели пакетчиња, а околу него никој не носи маска

Пратеникот Костовски дели пакетчиња, а околу него никој не носи маска

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мартин Костовски денес објави фотографии на социјалните мрежи како дели пакетчиња, но луѓето околу него се без маска, а на фотографиите може да се види и злоупотреба на деца.

Имено малолетни деца се прикажани со нивните лица, наместо истите да бидат заматени.

Ние денеска од Средорек веќе и кажавме збогум на 2020-та, си поделивме пакетчиња и си посакавме здравје и среќа во Новата 2021-ва година, кога сме здрави можеме се.
#ДаПразнувамеОдговорно✅

Posted by Мартин Костовски on Wednesday, December 30, 2020

 

Коронавирус