четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 128
home Вести

Пратеникот Аљими од ДУИ си тера еднојазичност (ВИДЕО)

Пратеникот Аљими од ДУИ си тера еднојазичност (ВИДЕО)

Пратеникот Ејуп Аљими од ДУИ на денешната прес-конференција на која зборуваше за Законот за пазарите, се обрати само на албански јазик, иако првично требаше да зборува на двата јазици, пишува порталот pressingtv.mk

Откако новинарите во прес-центарот во Собранието реагираа и бараа тој да се обрати и на македонски јазик, претседателот на ЛДП и пратеник, Горан Милевски обидувајќи се да го одбрани најави дека Ејупи ќе зборува и на македонски, но ништо од ветувањата. Аљими ја напушти салата.

Коронавирус