четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Пратеник на СДСМ ја претепал сопругата, таа го пријавила во полиција

Пратеник на СДСМ ја претепал сопругата, таа го пријавила во полиција

Пратеник од редовите на СДСМ од еднa скопска општина вечерва ја нападнал и претепал својата сопруга, дознава „Република“. Сопругата го пријавила во полиција.

Името на пратеникот е познато на редакцијата на „Република“.

Од порталот потенцираат дека засега не успеале да го добијат портпаролот на МВР за да добијат потврда за идентитетот на пратеникот, како и за повеќе официјални информации за инцидентот.

Подетални информации во текот на утрешниот ден.

Коронавирус