вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пратеник на ДУИ позитивен на КОВИД 19, сместен е на инфективна клиника

Пратеник на ДУИ позитивен на КОВИД 19, сместен е на инфективна клиника

Пратеникот од редовите на ДУИ Арбен Зибери е позитивен на коронавирусот и е сместен на инфективна клиника.

Зибери е поранешен в.д. директор на Центарот за јавно здравје Скопје.

Арбен Зибери доби позитивен резултат од тестот за КОВИД19 вечерта кога се гласаше новата влада. Заради новата ситуација тој гласаше во посебни услови, а веста уште вечерта ја потврди претседателот на Собранието, Талат Џафери, при ставање на гласање на предлогот за новата Влада.

Најнови вести

Локални избори 2021