петок, 18. септември 2020. Вести денес: 163
home Вести

Пратениците пристигнаа во Собранието, а на влезот им беше измерена температура (ВИДЕО)

Пратениците пристигнаа во Собранието, а на влезот им беше измерена температура (ВИДЕО)

Новите пратеници од десетиот парламентарен состав пристигнаа во Собранието, а на самиот влез им се мери температура со цел заштита и спречување на корона вирусот.

Инаку во секој момент се очекува да се одржи конститутивната седница во Собранието, а ќе ја води претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери.

Коронавирус