петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со писмо до Жбогар: Се злоупотребува европското знаменце и се руши принципот за упис во АСЈО

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со писмо до Жбогар: Се злоупотребува европското знаменце и се руши принципот за упис во АСЈО

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ испратија писмо до евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Во писмото го информираат дека постои злоупотреба на европското знаменце и рушење на принципите за упис на Академијата за судии и јавни обвинители.

Писмото можете да го прочитате во продолжение:

Најнови вести

Коронавирус