понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Пратениците ќе го разгледуваат договорот со Грција, пред Собранието најавени протести

Пратениците ќе го разгледуваат договорот со Грција, пред Собранието најавени протести

Ратификацијата во Собранието се очекува да ја следат и протести на кои повикаа демонстрантите кои синоќа продолжија со протестите пред законодавниот дом, а се против договорот со кој се решава долгогодишниот спор за името со Грција.

Но за разлика од претходниот ден, вчерашниот протест беше мирен и без инциденти, но со засилено полициско обезбедување.

Најнови вести

Коронавирус