понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 80
home Вести

Пратеници и јавни личности со поддршка до Мицкоски: Супериорен, одлично држење, конкретен во одговорите

Пратеници и јавни личности со поддршка до Мицкоски: Супериорен, одлично држење, конкретен во одговорите

Пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ како и многу јавни личности и аналитичари вечерва ги преплавија социјалните мрежи со позитивни коментари до Христијан Мицкоски за време на дебатата со премиерот Заев.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски доминираше во дебатната емисија „Само вистина“, а тоа го потврдуваат и пратениците и јавните личности преку свои пораки на социјалните мрежи.

Дел од нив се пратеничката Ане Лашкоска, аналитичарите Александар Пандов и Никола Србов, како членот на ИК Орце Ѓорѓиевски.

 

Коронавирус