четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 95
home Вести

Пратеничката Жаклина Пешевска демантира дека гласала на референдумот

Пратеничката Жаклина Пешевска демантира дека гласала на референдумот

Во одредени медиуми се појави вест дека пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска гласала денеска на референдумот. Овие информации таа ги демантира во изјава за Курир.

-На одредени портали прочитав дека сум гласала на референдумот, тие информации не се точни. Ги демантирам овие информации кои беа објавени во одредени медиуми, изјави за Курир пратеничката Пешевска.

Најнови вести

Коронавирус