среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Пратеничката Невенка Стаменковска-Стојковска си поднесе оставка

Пратеничката Невенка Стаменковска-Стојковска си поднесе оставка

Пратеничката Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието поднесе оставка на пратеничката функција.

Стаменковска Стојковски е предложена за дополнителен заменик министер за информатичко општество и администрација во техничката влада, која се очекува да биде избрана до полноќ, по констатираната оставка на Зоран Заев.

Коронавирус