четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 184
home Вести

Пратеничка од СДСМ се пофали: Го зголемивме бројот на социјални случаи

Пратеничка од СДСМ се пофали: Го зголемивме бројот на социјални случаи

Во тек е собраниската седница на која се дискутира за составот и изборот на новата влада која ќе биде предводена од мандатарот Димитар Ковачевски.

Свое обраќање пред пратениците имаше и пратеничката од редовите на СДСМ, Марија Георгиевска која истакна дека за време на овој период од владеењето на СДСМ се зголемил бројот на социјални случаи.

-Навистина има со што да се пофалиме, вели таа во реплика до свој колега и додава:

-Зголемена е бројката на луѓе кои што примаат социјална помош.

Најнови вести

Коронавирус