понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 130
home Вести

Познато во каква здравствена состојба се наоѓа министерот Спасовски

Познато во каква здравствена состојба се наоѓа министерот Спасовски

Состојбата на Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, откако вчера бил хоспитализиран на Инфективната клиника, денеска е стабилна, соопштија од МВР.

-Министерот вчера бил примен на ЈЗУ Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби – Скопје поради висока температура, но денеска неговата состојба е стабилна, истакнаа од МВР.

Коронавирус