недела, 5. декември 2021. Вести денес: 47
home Вести

Познато кој ќе биде шеф на изборниот штаб на СДСМ

Познато кој ќе биде шеф на изборниот штаб на СДСМ

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски е избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ, дознава Канал5.

Оваа одлука Социјалдемократите ја донеле на Централниот одбор на партијата, кој почна во 20:00 часот и се уште трае.

Освен оваа одлука, од СДСМ не откриваат за што друго расправаат членовите на ЦО и најавуваат соопштение по завршување на седницата.

Коронавирус