четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 115
home Вести

Познато кога Владата ќе одлучува за новите мерки

Познато кога Владата ќе одлучува за новите мерки

Главниот координативен КОВИД-19 кризен штаб ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести за олабавување на мерките, почнувајќи од 16 јуни 2021 година и ги предлага на конечно усвојување.

Според најавите од Владата ти ќе бидат предложени на конечно усвојување утрешната владина седница.

Се преглада укинување на полицискиот час, сите настани кои ќе се организираат на отворено, може да се организираат со капацитет до 1000 лица и искористување на просторот до 50%,  се отстранува лимитот од 100 присутни лица на свадбите.

Најнови вести

Коронавирус