петок, 17. септември 2021. Вести денес: 5
home Вести

Познато е во каква здравствена состојба се лицата кои вчера бараа помош поради вдишување чад во Кочани

Познато е во каква здравствена состојба се лицата кои вчера бараа помош поради вдишување чад во Кочани

Министерството за здравство информира дека деветтемина жители на Кочани кои синоќа побараа лекарска помош поради вдишување на чад, како последица од пожарот се во добра здравствена состојба и сите се пуштени дома.

Пациентите синоќа беа задржани во болница неколку часа и примаа кислородна терапија.

Во пожарот нема поврдени со изгореници.

Најнови вести

Коронавирус