четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 200
home Вести

Познато е колку граѓани одбиле да се попишат

Познато е колку граѓани одбиле да се попишат

Околу 1.000 македонски граѓани одбиле да се попишат, јавува Сител повикувајќи се на неофицијални информации.

Пописот на населението заврши синоќа во 20 часот, а според информациите кои ги сподели првиот човек на Државната статистика, Апостол Симовски, попишани се 1.832.696.

Симовски го прогласи Пописот за успешен.

Коронавирус