недела, 19. септември 2021. Вести денес: 36
home Вести

Позната здравствената состојба на претепаниот струмичанец и другото повредено лице

Позната здравствената состојба на претепаниот струмичанец и другото повредено лице

Две лица се повредени во тепачки кои вчера се случија во Струмица.

Тие се надвор од животна опасност по инцидентот кој се случил вчера во казино во Струмица, а тепачката од која се појави и видео на социјалните мрежи продолжила и на улица.

Пред снимената тепачка, претходела и друга пресметка која започнала уште во казиното а која била иницирана поради тоа што еден од учесниците вознемирувал вработена во казиното, но и поради навреди на етничка база врз двајцата подоцна претепани жители на селото Баница, пренесе Канал 5.

Најнови вести

Коронавирус