петок, 20. мај 2022. Вести денес: 56
home Вести

Позната состојбата на девојката која скокна во Вардар- од водите ја извадил нејзиниот татко

Позната состојбата на девојката која скокна во Вардар- од водите ја извадил нејзиниот татко
ФОТО: МИА

Жената која попладнево скокна во Вардар била извадена од реката од нејзиниот татко, по што ја однеле на Психијатрија.

Како што дознава Сакамдакажам, се работи за 27-годишната М.А. која била зебележана во водите околу 13 часот и 30 минути.

Од болницата 8 септември велат дека жената нема видливи повреди, има лесна хипотермија од студената вода и дека е во релативно стабилна состојба.

Ја прегледувал и психијатар.

Коронавирус