сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 90
home Вести

Позната причината за смртта на актерот Гоце Влахов, се огласија неговата сопруга и ќерката

Позната причината за смртта на актерот Гоце Влахов, се огласија неговата сопруга и ќерката

Почина македонскиот актер Гоце Влахов, еден од големите актери во Македонија.

На социјалните мрежи се огласија неговата сопруга и ќерката и ја открија причината за смртта.

Гоце боледувал од рак, со кој храбро живеел шест години, но за жал, ја загуби битката.

„Почитувани пријатели и фанови на актерот Гоце Влахов,
Со длабока болка и тага соопштуваме дека Гоце почина денес после храбра шест годишна борба со рак.
За оние кои сакаат да му оддадат почит, погребот ќе се одржи на 30.07 (вторник) во 11 часот во капелата во Бутел“.

 

РЕДАКЦИЈАТА НА КУРИР ИЗРАЗУВА НАЈДЛАБОКО СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО, ПРИЈАТЕЛИТЕ И КОЛЕГИТЕ! 

НЕКА ПОЧИВА ВО МИР!

Коронавирус