петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 147
home Вести

Позната македонска актерка одведена во Кривичен, учествувала во шверц на кокаин

Позната македонска актерка одведена во Кривичен, учествувала во шверц на кокаин

„ЈанакиЗнае“ ексклузивно дознава од неофицијални извори кои потекнуваат од судот, дека познатата македонска актерка, С.С., е уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија.

Во моментов актерката С.С., е однесена пред Основниот кривчен суд во Скопје, каде чека да биде изведена пред судија на претходна постапка, по барање за одредување мерка притовр од Јавното обвинителство.

Коронавирус