четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 141
home Вести

Познат идентитот на пратеникот кој зборувал на телефон додека возел- МВР му изрече казна

Познат идентитот на пратеникот кој зборувал на телефон додека возел- МВР му изрече казна

Мартин Костовски од СДСМ е пратеникот кој заработи казна поради зборување на мобилен телефон додека возел.

Како што соопшти МВР, полициски службеници денеска му врачиле платен налог на Костовски поради прекшување на Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата со тоа што зборувал на мобилен телефон додека го управувал своето возило на патот Куманово-Скопје.

Костовски во минатиот мандат беше директор на Службен весник. По предвремените парламентарни избори тој изјави дека планира да остане пратеник во Собранието. Во Службен весник го замени Татијана Лалчевска.

Коронавирус