сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 12
home Вести

Познат идентитетот на жртвите од авионската несреќа кај Солунска Глава

Познат идентитетот на жртвите од авионската несреќа кај Солунска Глава

Две девојки на возраст од 14 и 18 години и двајца возрасни го загубија животот во авионската несреќа што попладнево се случи на околу 5 километри северозападно од Солунска Глава.

Според извори на Алсат станува збор за:

  • Бошнаков Ангелов Георги (1970)
  • Бошнакова Георгиева Гергана (2005)
  • Бошнакова Георгиева Билјана (2000)
  • Корнајева Цонева Калина (1972)

Коронавирус