недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 74
home Вести

Познат е идентитетот на човекот кој се закануваше на член од ВМРО-ДПМНЕ

Познат е идентитетот на човекот кој се закануваше на член од ВМРО-ДПМНЕ

Лицето кое попладнево се закануваше на активист на УМС на ВМРО ДПМНЕ е долгогодишен член на владајачката партија СДСМ, пишува Скопје 1.

Порталот пренесе дека се работи за 68-годишниот Димче А., кој бил член на избирачки одбори од СДСМ.

Се очекува МВР да го комплетира случајот по што треба да одлучи дали Димче А. ќе добие кривична пријава за отстранување на плакати, но и за закани кон активист на ВМРО ДПМНЕ.

Коронавирус