сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

ПОЗНАТ ДАТУМОТ: Еве кога ќе се влече првата премија од 3 милиони денари од наградната игра МојДДВ

ПОЗНАТ ДАТУМОТ: Еве кога ќе се влече првата премија од 3 милиони денари од наградната игра МојДДВ

Осумнаесетти март е датумот кога ќе се извлекува среќниот добитник од наградната игра Мој ДДВ.

Премија од три милиони денари ќе издрадува некој кој скенирал фискални сметки. Претходно на 4ти март ќе се извлекуваат добитниците на 100.000 денари.

Со МојаНаграда сите кои скенираат имаат 3 главни придобивки – поврат, награди и придонесуваат во борбата против сивата економија.

Се скенираат се повеќе фискални сметки. Почнувајќи од февруари почна исплатата на „МојДДВ“ второто тримесечие односно за месеците октомври, ноември и декември.

Тоа значи дека парите од поврат на ДДВ може да ви легнат секој ден овој месец.

 

Коронавирус