недела, 9. август 2020. Вести денес: 27
home Вести

Позитивни на коронавирус 12 вработени во МВР

Позитивни на коронавирус 12 вработени во МВР

Во МВР досега се регистрирани вкупно 12 случаи на заболени од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.

Според информациите на Алсат, од министерството има 45 лица во самоизолација и 7 во изолација.

Коронавирус