понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 141
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Вести

ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: Тригодишниот Реџеп ja победи страшнатa болест (ВИДЕО)

ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: Тригодишниот Реџеп ja победи страшнатa болест (ВИДЕО)

Малиот Реџеп со само три години победи страшна болест – веста на денот ја објави невладината организација САНО.

Тие на својот фејсбук профил објавија видео од малиот Реџеп кој иако е многу мал тој е храбар, не плаче и победи страшна болест, пренесува женскимагазин.мк

„ Реџеп има само три години и може слободно да се пофали дека ги направил трите најважни работи во животот !

1. Не плаче, туку среќен е и по цел ден се смее!

2. Победи страшна болест, па здрав по цел ден игра !

3. Храбар е и може светот да го сврти наопачки“, пишуваат од организацијата.

* Објавата на видетото ја дозволи родител

Коронавирус