сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пожарот на Водно избувнал во сандаци со пчели

Пожарот на Водно избувнал во сандаци со пчели

Пожарот на Водно избувнал во сандаци со пчели, блиску до една шупа, соопштуваат од Противпожарната бригада за „Република“ и информираа дека пожарот е ставен под контрола.

Локализирани се 80 проценти од огнот.

Има зафатено дел од мала просторија, неколку сандаци со пчели и зеленило, велат оттаму.

Најнови вести

Коронавирус