вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 188
home Вести

Пожар во зградата на МВР

Пожар во зградата на МВР

Во зградата на Министерството за внатрешни работи има пожар. Гори еден од објектите во комплексот на министерството, објави Пресинг тв.

Во моментов, околу зградата има големо присуство на полиција, која забранува пристап и не дозволува сликање или снимање на министерството.

Повеќе информации во текот на денот.

Најнови вести

Коронавирус