сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 64
home Вести

Пожар во затворот „Идризово“: Затворениците ги напуштаа ќелиите (ВИДЕО)

Пожар во затворот „Идризово“: Затворениците ги напуштаа ќелиите (ВИДЕО)

Пожар избувнал попладнево во затворот „Идризово“.

Поради чадот, затворениците брзо ги напуштиле ќелиите и излегле во дворот, пренесува порталот „Тетова1“, кој објави и видео од пожарот.

Се утврдува причината за пожарот.

Најнови вести

Коронавирус