петок, 20. мај 2022. Вести денес: 53
home Вести

Пожар во стан во Кочани, повредени нема

Пожар во стан во Кочани, повредени нема

Вчера во 18:30 часот било пријавено дека во Кочани, во стан во кој престојувал А.Ц.(39) од кочанско, настанал пожар во една од собите. Повредени лица нема, а од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани пожарот бил изгаснат.

На местото на настанот излегле полициски службеници од Полициската станица Кочани.

Коронавирус